MUZIKANTI v CAKLI - 39. ROČNÍK

Janouškovo Ústí

PÁTEK 9. a SOBOTA 10. SRPNA 2024

Vážení přátelé,
zpěvník písniček Slávka Janouška Dušičky a Koťata – písně nejen pro děti (informace o zpěvníku najdete zde) pokřtíme v sobotu 13. srpna 2022 na festivalu Janouškovo Ústí v areálu Cakle v Ústí nad Orlicí.
Křest proběhne i za účasti autorů textů některých písní: spisovatelů Daniely Fischerové a Jiřího Žáčka, a to ve třech časech a podobách:
– ve 14:30 v rámci dětského odpoledne a potom přibližně ve 20:30 při vystoupení Slávka Janouška a kapely. V čase 17:00 – 17:30 se uskuteční autogramiáda, takže si můžete donést k podpisu i jejich knížky z vaší knihovny.

Zdravím všechny příznivce našeho rodinného festiválku!

Festival folk a country hudby JANOUŠKOVO ÚSTÍ neboli Muzikanti v Cakli, který se koná ve dnech 11. a 12. srpna 2023 v areálu Cakle v Ústí nad Orlicí patří u nás mezi festivalové kmety. Letos
už 38. ročník! Za tu dobu na něm zahrála dlouhá řada kapel a písničkářů z Čech i ze světa. Velice si vážím ocenění vedení města – Ceny starosty města Ústí nad Orlicí, kterou mi udělil pan starosta Petr Hájek „za obětavou a neutuchající výdrž spojenou s přípravou a realizací více jak třiceti ročníků festivalu a za píseň Imaginární hospoda, která neodmyslitelně patří k městu Ústí nad Orlicí.“ Moje píseň z roku 1985, kdy se konal 1. ročník, se stala jakousi hymnou festivalu, kterou vždycky program otvíráme. Cena starosty města mě osobně zavazuje k pokračování a vede k přípravě dalších ročníků.
Touto cestou bych chtěl poděkovat za velkou podporu městu Ústí nad Orlicí a dále pak Pardubickému kraji, Nadaci Život umělce, OSA Partnerství a mnoha místním i regionálním firmám – loga uvádíme na jiném místě. A samozřejmě i mediálním partnerům, kteří o naší akci dávají vědět divákům.

Letošní ročník má podtitul: VZPOMÍNKA NA ZAHRADU. Byl jsem osloven nejrůznějšími kapelami a písničkáři, kteří jezdívali na tento velký festival po několik let do Strážnice a poté do Náměště na Hané. Zahrada už více jak desetiletí není, ale vzpomínky zůstávají. Dramaturgie letošního ročníku se tedy odvíjela od toho, že se v Cakli vlastně koná velký sraz těchto kapel, a to i za vzácné návštěvy v pátečním večeru, kdy přijedou hlavní pořadatelé Zahrady Hana a Michal Jupp Koneční, kteří mimo jiné dlouhá léta vydávali časopis Folk a Country. V rámci této návštěvy se uskuteční i velká výstava fotografií Miloše Truhláře, dvorního fotografa ze Zahrady, který tam nafotil stovky fotek. V sobotu se také od 11 hodin uskuteční textový workshop Textové dílny (dále TD). Přijďte si napsat svou sloku písně. Důraz je tedy opět kladen na písničkáře – autory střední generace. I letos tu uvítáme vítěze celostátního kola Porty. A taky se budou odehrávat malá písňová překvapení v podobě zdravic kapel, neboť budu mít zanedlouho po festivalu kulaté výročí. Česká televize o mně dokonce natočila dokument, který by se měl vysílat přímo 9.9. na ČT Art.

Zobrazit celý článek…

LETOŠNÍ PROGRAM

Pátek 11. srpna 2023
od 19:00

Sobota 12. srpna 2023
od 11:00

Dětské odpoledne
od 13:00

Sobota 12. srpna 2023
od 16:00

Moderují: František Urbanec a Slávek Janoušek

Program letošního 39. ročníku je téměř uzavřen.

Na koho se můžete těšit: Hlavní hvězdou letošního ročníku je Robert Křesťan a Druhá tráva, dále písničkáři Ivo Jahelka, Petr Rímský a Misitu, Jan Řepka a Bájsykl Band, z Holandska Loes van Schaijk a Honza Bartošek, samozřejmě Slávek Janoušek a Kapela, skupina Hovaduo, Skrznaskrz, My3.avi, bluegrassový Flastr, někdo z vítězů Porty 2024 a další.

Předprodej vstupenek bude zahájen 10. července 2024.

NA FESTIVALU VYSTOUPÍ

KDE KOUPÍM VSTUPENKY

PŘEDPRODEJ

Předprodejní místa začnou nabízet vstupenky od 10. 7. 2023. V e-shopu si můžete lístky zakoupit již nyní z pohodlí domova. Vstupenky nezasíláme, na Vaše jméno budou k vyzvednutí na pokladně festivalu.

Předprodejní místa Ústí nad Orlicí

  • Knihkupectví Flétna
  • Občerstvení Cakle

VSTUPENKY NA MÍSTĚ

Vstupenky můžete samozřejmě zakoupit také v den konání na místě na pokladně festivalu. Nelze platit kartou. Vstupenky v předprodeji však koupíte se slevou, proto doporučujeme koupi on-line nebo na předprodejních místech.

On-line předprodej končí ve čtvrtek 11. srpna ve 20:00.

Platba musí být připsána na náš účet do pátku 12. srpna 8:00 hodin. Pokud tedy objednáváte na poslední chvíli, použijte prosím úhradu okamžitou platbu. Děkujeme.

Vstupenky budou k vyzvednutí pod Vaším jménem na pokladně festivalu.

STANDARDNÍ
OBA DNY

450
v předprodeji a on-line
nebo 550 Kč na místě
  • 2 dny - PÁTEK a SOBOTA

RODINNÉ
OBA DNY

600
v předprodeji a on-line
nebo 700 Kč na místě
  • 2 dny - PÁTEK a SOBOTA
  • 2 dospělí a 1-3 děti

DĚTSKÉ
OBA DNY

100
on-line nebo na místě

  • 2 dny - PÁTEK a SOBOTA
  • děti do 15 let

STANDARDNÍ
PÁTEK

270
v předprodeji a on-line
nebo 320 Kč na místě
  • 1 den - PÁTEK

STANDARDNÍ
SOBOTA

320
v předprodeji a on-line
nebo 380 Kč na místě
  • 1 den - SOBOTA

VOZÍČKÁŘI
ZDARMA

zdarma


  • 2 dny - PÁTEK a SOBOTA

JAK SE NA FESTIVAL DOSTANU

Autem

Do areálu Cakle se dostanete ze silnice, která vede z Ústí nad Orlicí směrem na Letohrad. Při výjezdu z města po kruhovém objezdu kolem krabic (Penny atd.) následují Staré Oldřichovice. Vyjedete-li z nich už ven za město, po asi 300 m nepřehlédněte ceduli Tábořiště Cakle, kde je odbočka z hlavní silnice vlevo dolů z kopce po úzké asfaltce mezi loukami a poté lesíkem. Po 400 m dojedete dolů k řece Tichá Orlice do turistického areálu.
Z opačného směru od Letohradu: přejedete před Ústím koleje a hned řeku, následuje ostrý kopec a na kopci odbočíte vpravo na luční cestu.
Autem se jinak do areálu nedá dostat, pouze touto cestou.

Vlakem

Ve stanici Ústí nad Orlicí, hlavní nádraží, na trati Česká Třebová – Praha se přestoupí na trať do Letohradu a jede se jednu zastávku do stanice Dolní Libchavy. Do areálu Cakle je to podél trati po směru jízdy a řeky Tichá Orlice necelý kilometr. Pozor: autem se tudy jet nedá.

Parkování

Dole není mnoho parkovacích míst, tak pokud už se nevejdete a stavíte auto na okraji cesty, pamatujte na průjezd ostatních. Pokud se kapacita dole naplní, další parkoviště pro účastníky otevřeme hned u odbočky z hlavní silnice na louce.

JANOUŠKOVO ÚSTÍ PODPORUJÍ

Hlavní partneři

Mediální partneři

Dále spolupracují

Martin Habr
Jan Hon

Společná advokátní kancelář
JUDr. František Urbanec,
JUDr. Pavlína Urbancová

CARPE-DENT s.r.o.

Copyright © Slávek Janoušek 2015-2023. Všechna práva vyhrazena. | Web vytvořil Ondřej Budín

Pořadatel festivalu: Agentura JAN – Slávek Janoušek, IČO: 12184489

kontakt@slavekjanousek.cz, tel: 608 888 330

1

Your Cart