MUZIKANTI v CAKLI - 37. ROČNÍK

Janouškovo Ústí

PÁTEK 12. a SOBOTA 13. SRPNA 2022

Nyní se nacházíte v archivu pro rok 2022. Pro aktuální ročník stiskněte tlačítko níže.

Vážení přátelé,
zpěvník písniček Slávka Janouška Dušičky a Koťata – písně nejen pro děti (informace o zpěvníku najdete zde) pokřtíme v sobotu 13. srpna 2022 na festivalu Janouškovo Ústí v areálu Cakle v Ústí nad Orlicí.
Křest proběhne i za účasti autorů textů některých písní: spisovatelů Daniely Fischerové a Jiřího Žáčka, a to ve třech časech a podobách:
– ve 14:30 v rámci dětského odpoledne a potom přibližně ve 20:30 při vystoupení Slávka Janouška a kapely. V čase 17:00 – 17:30 se uskuteční autogramiáda, takže si můžete donést k podpisu i jejich knížky z vaší knihovny.

Zdravím všechny příznivce našeho rodinného festiválku! Letos je číslo 37! Festival folk a country hudby JANOUŠKOVO ÚSTÍ neboli Muzikanti v Cakli, který proběhne ve dnech 12. a 13. srpna 2022 v areálu Cakle v Ústí nad Orlicí, má už vysoké pořadové číslo. Dokonce jsme se přenesli přes dvouletou dobu, kdy mnohé festivaly byly zrušeny, vešli jsme se do stanovených pravidel a nemuseli přerušit. V České republice už není mnoho tak dlouho trvajících festivalů jako je ten náš. Za tu dobu na něm zahrála dlouhá řada kapel a písničkářů z Čech i ze světa. Ohlasy od diváků i muzikantů a nezapomenutelné zážitky nám i přes všechny komplikované situace a problémy dávají chuť nepolevit v této tradici. V roce 2017 to ocenilo i vedení města a mě osobně zavázala k pokračování i Cena starosty města Ústí nad Orlicí, udělená panem starostou Petrem Hájkem „za obětavou a neutuchající výdrž spojenou s přípravou a realizací více jak třiceti ročníků festivalu a za píseň Imaginární hospoda, která neodmyslitelně patří k městu Ústí nad Orlicí.“ Tato moje píseň z roku 1985, kdy se konal 1. ročník, se stala jakousi hymnou festivalu, kterou vždycky program otvíráme. Touto cestou bych chtěl poděkovat za velkou podporu městu Ústí nad Orlicí a dále pak Pardubickému kraji, Nadaci Život umělce a mnoha místním i regionálním firmám, jejichž loga uvádíme na jiném místě. A samozřejmě i mediálním partnerům, kteří o naší akci dávají vědět divákům. Dramaturgie i letošního ročníku se odvíjela od toho, koho jsem při různé spolupráci během roku potkal, kdo se mi líbil či líbí a už tu dlouho nebo ještě nikdy nebyl. Letos je opět kladen důraz na písničkáře – autory, jak ty dávné bardy, tak ty mladší, kteří se pohybují v okruhu Porty. Letos tu uvítáme vítěze celostátního kola, ale jako každoročně i vítěze svitavského předkola. Zobrazit celý článek…

LETOŠNÍ PROGRAM

Pátek 12. srpna 2022
od 19:00

Sobota 13. srpna 2022
od 13:00

Dětské odpoledne

Sobota 13. srpna 2022
od 17:00

Moderují: František Urbanec a Slávek Janoušek

NA FESTIVALU VYSTOUPÍ

KDE KOUPÍM VSTUPENKY

PŘEDPRODEJ

Předprodejní místa začnou nabízet vstupenky od 13. 7. 2022. V e-shopu si můžete lístky zakoupit již nyní z pohodlí domova. Vstupenky nezasíláme, na Vaše jméno budou k vyzvednutí na pokladně festivalu.

Předprodejní místa Ústí nad Orlicí

  • Knihkupectví Flétna
  • Občerstvení Cakle

VSTUPENKY NA MÍSTĚ

Vstupenky můžete samozřejmě zakoupit také v den konání na místě na pokladně festivalu. Vstupenky v předprodeji však koupíte se slevou, proto doporučujeme koupi on-line nebo na předprodejních místech.

On-line předprodej končí ve čtvrtek 11. srpna ve 20:00.

Platba musí být připsána na náš účet do pátku 12. srpna 8:00 hodin. Pokud tedy objednáváte na poslední chvíli, použijte prosím úhradu okamžitou platbu. Děkujeme.

Vstupenky budou k vyzvednutí pod Vaším jménem na pokladně festivalu.

STANDARDNÍ
OBA DNY

420
v předprodeji a on-line
nebo 500 Kč na místě
  • 2 dny - PÁTEK a SOBOTA

RODINNÉ
OBA DNY

590
v předprodeji a on-line
nebo 690 Kč na místě
  • 2 dny - PÁTEK a SOBOTA
  • 2 dospělí a 1-3 děti

DĚTSKÉ
OBA DNY

100
on-line nebo na místě

  • 2 dny - PÁTEK a SOBOTA
  • děti do 15 let

STANDARDNÍ
PÁTEK

290
on-line nebo na místě

  • 1 den - PÁTEK

STANDARDNÍ
SOBOTA

350
on-line nebo na místě

  • 1 den - SOBOTA

VOZÍČKÁŘI
ZDARMA

zdarma


  • 2 dny - PÁTEK a SOBOTA

JAK SE NA FESTIVAL DOSTANU

Autem

Do areálu Cakle se dostanete ze silnice, která vede z Ústí nad Orlicí směrem na Letohrad. Při výjezdu z města po kruhovém objezdu kolem krabic (Penny atd.) následují Staré Oldřichovice. Vyjedete-li z nich už ven za město, po asi 300 m nepřehlédněte ceduli Tábořiště Cakle, kde je odbočka z hlavní silnice vlevo dolů z kopce po úzké asfaltce mezi loukami a poté lesíkem. Po 400 m dojedete dolů k řece Tichá Orlice do turistického areálu.
Z opačného směru od Letohradu: přejedete před Ústím koleje a hned řeku, následuje ostrý kopec a na kopci odbočíte vpravo na luční cestu.
Autem se jinak do areálu nedá dostat, pouze touto cestou.

Vlakem

Ve stanici Ústí nad Orlicí, hlavní nádraží, na trati Česká Třebová – Praha se přestoupí na trať do Letohradu a jede se jednu zastávku do stanice Dolní Libchavy. Do areálu Cakle je to podél trati po směru jízdy a řeky Tichá Orlice necelý kilometr. Pozor: autem se tudy jet nedá.

Parkování

Dole není mnoho parkovacích míst, tak pokud už se nevejdete a stavíte auto na okraji cesty, pamatujte na průjezd ostatních. Pokud se kapacita dole naplní, další parkoviště pro účastníky otevřeme hned u odbočky z hlavní silnice na louce.

JANOUŠKOVO ÚSTÍ PODPORUJÍ

Hlavní partneři

Mediální partneři

Dále spolupracují

Martin Habr
Jan Hon

CARPE-DENT s.r.o.

Společná advokátní kancelář
JUDr. František Urbanec,
JUDr. Pavlína Urbancová

Copyright © Slávek Janoušek 2015-2023. Všechna práva vyhrazena. | Web vytvořil Ondřej Budín

Pořadatel festivalu: Agentura JAN – Slávek Janoušek, IČO: 12184489

kontakt@slavekjanousek.cz, tel: 608 888 330

0

Your Cart