Janouškovo Ústí

MUZIKANTI V CAKLI - 37. ROČNÍK

Hlavicka mobil

Janouškovo Ústí

PÁTEK 12. a SOBOTA 13. SRPNA 2022

vzkazy dotazy

Zdravím všechny příznivce našeho rodinného festiválku!

Letošní festival folk a country hudby JANOUŠKOVO ÚSTÍ neboli Muzikanti v Cakli, který proběhne ve dnech 14. a 15. srpna 2020 v areálu Cakle v Ústí nad Orlicí, má už pořadové číslo 35. Nikdy by mě nenapadlo, že to je možné. Není v České republice mnoho tak dlouho trvajících festivalů jako je tento. Ohlasy od diváků i muzikantů a nezapomenutelné zážitky mě se všemi spolupracovníky po celá léta jeho trvání vedly přes všechny těžkosti, komplikace a problémy k tomu, že stále nacházíme chuť pokračovat v této tradici. Jsem potěšen, že to ocenilo i vedení města. K pokračování mě zavázala i Cena starosty města Ústí nad Orlicí, udělená v roce 2017 panem starostou Petrem Hájkem „za obětavou a neutuchající výdrž spojenou s přípravou a realizací více jak třiceti ročníků festivalu a za píseň Imaginární hospoda, která neodmyslitelně patří k městu Ústí nad Orlicí.“ Tato moje píseň, která shodou okolností vznikla v roce 1985, kdy se konal 1. ročník, se stala v podstatě hymnou festivalu, kterou vždycky program otvíráme.

Touto cestou bych chtěl jménem našeho festivalu poděkovat za velkou podporu městu Ústí nad Orlicí a dále pak Pardubickému kraji, Nadaci Život umělce a mnoha místním i regionálním firmám, jejichž loga uvádíme na jiném místě. A samozřejmě i mediálním sponzorům, kteří o naší akci dávají vědět divákům.

Na jaře to vypadalo, že festival vůbec nebude, ale nakonec to dobře dopadlo. Dramaturgie letošního ročníku vznikala tím pádem se zpožděním, ale opět se odvíjela od toho, koho jsem při různé spolupráci během roku potkal, nebo kdo se mi líbil či líbí a už tu dlouho (nebo ještě nikdy) nebyl. Letos je trochu víc kladen důraz na písničkáře, jak ty dávné bardy, tak ty mladší, kteří se pohybují v okruhu Textové dílny.