Janouškovo Ústí

MUZIKANTI V CAKLI - 37. ROČNÍK

Hlavicka mobil

Janouškovo Ústí

PÁTEK 12. a SOBOTA 13. SRPNA 2022

vzkazy dotazy

Zdravím všechny příznivce našeho rodinného festiválku!

Letos bude 33. ročník JANOUŠKOVA ÚSTÍ ve dnech 10. a 11. srpna 2018.

Opět navážeme na předloňský pokus akcí na nádraží v Ústí nad Orlicí Koncertem pro Starou dámu, a to v pátek 10. 8. buď v místní kavárně, nebo na letohradském nástupišti, program teprve vzniká. Začátek nejspíš v 16 hodin. Pokusíme se Starou dámu trochu kulturně rozhýbat.

Letos se festival v Cakli bude konat týden před Ousteckou poutí, protože po několika letech vždycky některá akce skočí o týden dozadu, neboť se v kalendáři každoročně o den, v přestupném roce o dva dny dopředu posunuje.  Pro trampy a železniční výletníky: Z nádraží lze do Cakle přijet Letohraďáčkem v 18:48 jednu zastávku do Dolních Libchav za tři minuty a projít se kousek podél řeky do Cakle. Pokud byste zapomněli vystoupit, projedete kolem areálu Cakle a zastavíte až za 7 km a zpět se budete dostávat svízelně.

Večer v pátek 10. 8. v 19:30 v Cakli odstartuje naše moderátorská souzrozenecká dvojice Slávek Janoušek a Franta Urbanec písní Imaginární hospoda, kterou si letos zahraju a zazpívám s úvodní kapelou: TONDA JOCH A PŘÁTELÉ ze Svitav. Následovat bude živočišná skupina DIVOZEL ze Slovenska, po letech opět liberecká folkrocková skupina JARRET a závěr prvního večera bude patřit budějovické partě NEZMAŘI, kteří slaví 40 let svého trvání. Po programu se jako obvykle posedí a pozpívá.

V sobotu 11. 8. začneme po obědě ve 13 hodin dětským odpolednem. Představí se v něm opět divadla pro děti s novými hrami (DODIVADLO, DIVADLO HARMONIKA), zařadíme písničky pro děti, spoustu her a soutěží, jízdu na poníkovi, střelbu z luku, horolezeckou stěnu atd. V podvečerním programu vystoupí skupina BOKOMARA, písničkář MELDA – vítěz Pardubického oblastního kola Porty, skupina SMS z Liberce a další. V hlavním večerním programu uslyšíte nové písničky našeho tria (SLÁVEK JANOUŠEK, LUBOŠ VONDRÁK, LÁĎA ZÍTKA). Hlavním protagonistou je letos IVAN HLAS TRIO, tedy Ivan Hlas se skvělými muzikanty Olinem Nejezchlebou a Norbim Kovácsem. Závěr bude patřit skupině MARIEN s Víťou Troníčkem, která udělá letos koneček zpívací.

Zvučí tým Saši Nagye. Srdečně Vás zveme.

Podrobnosti o programu a předprodeji vstupenek budeme přidávat.

Na všechny návštěvníky, kamarády, známé a na děti se těší Slávek Janoušek a přípravný štáb