Janouškovo Ústí

MUZIKANTI V CAKLI - 37. ROČNÍK

Hlavicka mobil

Janouškovo Ústí

PÁTEK 12. a SOBOTA 13. SRPNA 2022

vzkazy dotazy

Účinkující 2016

PÁTEK 12. SRPNA 2016 v 17.00 hodin – OUSTECKÉ NÁDRAŽÍ

A proto 31. ročník zahájíme takovou malou oslavou právě na Ousteckém nádraží - Koncertem pro Starou dámu, která hodlá nabízet kulturní aktivity i v budoucnu.

SLÁVEK JANOUŠEK - Začnu já jako domácí. Svoje vystoupení pro takový účel nabídl OLDŘICH JANOTA - který mi napsal, že takovéto boje třebas jen o nádražní budovu spojují lidi a vytvářejí šanci třeba i na změny mnohem širší a že jinudy než odspoda to nejde. Neznáte Janotu? Oldřich Janota – to je dávný bard,český písničkář, nedoceněný génius české hudební scény 70. a 80. let. Je to jedna z významných a vážených postav české muziky, skutečná osobnost byť většinovým publikem léta opomíjená, známá jen těm, co nikdy neklouzali po povrchu, neustálý experimentátor, který nikdy nešel s proudem. Hrát bude s Romanou Šilhavou - housle, zpěv. (www.oldrichjanota.com)

Do Cakle se můžete pak odvézt vlastním autem nebo vlakem směr Letohrad v 18.46 do první zastávky v Dolních Libchavách a poté 1 km procházkou podél Tiché Orlice. Dojdete akorát.

 

CAKLE v 19.15 hodin

V úvodu zazní píseň Imaginární hospoda provedená i s těmi, co se budou teprve chystat.

 

TONY JOCH A PŘÁTELÉ - parta z nedalekých Svitav, kde už se těch písničkářů v posledních desetiletích zrodilo mnoho. Obklopil se hudebními přáteli, kteří hrají i v jiných svitavských sestavách (Do větru, s Frantou Černým atd.). Tony vychází z hudebních oblastí, ve kterých se pohybuje třeba brněnský Kamelot, a aranžuje své písně do folkrockové podoby.

MAREK VOJTĚCH - je pražský komediant, muzikant a výtvarník, nepřehlédnutelný harmonikář s plným hlasem, člen Textové dílny, velmi plodný a briskní textař, který píše písně a divadelní hry pro děti. Jako loni přijíždí do Cakle se svým Divadlem Harmonika s další divadelní hrou. Nicméně také je třeba dát prostor jeho dospělým písním. A s doprovodem harmoniky nebude tento večer jediný. I tato konfrontace stylů hry bude určitě zajímavá.( www.divadloharmonika.cz)

 

MARIO ŠEPAROVIČ A JAN KAVKA – výrazný zpěvák a multiinstrumentalista, obdivovatel hudby 60. let, kterou taky se svým kolegou skvěle interpretuje. Pochází z Jugoslávie, hudbu studoval v Bělehradě, nyní už mnoho let žije v Ostravě, která je jeho druhým domovem. Kromě sólového vystupování hraje s různými ostravskými kapelami (ve své El Rey nebo Mach5 se zpěvákem Martinem Chodúrem) nebo jako studiový hráč.

VÁCLAV KOUBEK – další postava s harmonikou, písničkář, divadelník, spisovatel, majitel Vesnického klubu v Chotěmicích, kde už po léta od června do září každý pátek a sobotu probíhají koncerty nejvýznačnějších českých kapel. Vydal mnoho alb svých písní a několik knih povídek. Do Cakle zavítá poprvé a věřím, že si jeho představení publikum dychtivě užije.(www.vaclavkoubek.cz)

EDO KLENA & KLENOTY - už v 80. letech jsme se vídali s Edou na různých festivalech, zejména na Slovensku, na velkých akcích jako byla Zahrada v Náměšti na Hané nebo je Country Lodenica v Piešťanech. Vždycky je příjemné se s ním a jeho písněmi potkat, je to milý a vtipný člověk. Klenoty už v Cakli hráli a líbili se, takže jsem je pozval znovu, aby nám s folkrockovou šťávou zahráli nové písně i osvědčené pecky a pobavili svou ležérní náladou. 

SOBOTA 13. SRPNA 2015 ve 13.00 hodin    

POZOR!!!ZAČÍNÁME TEXTOVÁNÍM!!!

TEXTOVÁ DÍLNA SLÁVKA JANOUŠKA – TEXTOVÝ WORKSHOP PRO DIVÁKY

Zkoušeli jste někdy textovat, píšete básně, písňové texty? Zveme každého, kdo to chce zkusit. Sraz u pódia, sebou tužku, papír a pár nápadů. Postupně si zadáme 3 úkoly a vždy přečteme, co kdo vymyslel. Cílem je vytvořit texty, které se pak zazpívají při následujícím vystoupení Textové dílny. Je to zábavné, pokud si chcete hrát a bavit se.

 

Od 15.00 hodin je nachystán program pro děti.

MAREK VOJTĚCH - DIVADLO HARMONIKA: TŘI POHÁDKY O HONZOVI Marek Vojtěch přiváží do Cakle zbrusu novou pohádku. Takže děti, těšíme se na Vás!(www.divadloharmonika.cz)

PROGRAM PRO DĚTI, SOUTĚŽE – děti budou soutěžit v různých disciplínách a atrakcích o sladké ceny, možnost výstupu na horolezecké stěně atd. Dětská vstupenka platí na zábavné odpoledne i na celý festival.

 

Od 17.00

VYSTOUPENÍ TEXTOVÉ DÍLNY S.J. - improvizované interaktivní vystoupení, kde zazní  texty, které byly napsány na odpoledním workshopu, jak čtené, tak i zpívané. Na místě se budou vymýšlet texty na zadaná slova, ty se často rovněž zazpívají. Třikrát ročně děláme živé textové dílny, kde se hravou formou textuje a občas vznikají písně, které se pak hrají na festivalech nebo je vydáváme na CD – aktuální CD Konec!Panáka!Bazén!

Dále se představí někteří členové Textové dílny Slávka Janouška ve vlastních recitálech.

IVO CICVÁREK - brněnský písničkář, hbitý textař, význačný člen TD má na svém kontě řadu CD a spoustu hudebních projektů - vystupuje ve dvojici s Ladou Šimíčkovou (t.č. na mat. dovolené), má skupinu Velký svět a tentokrát přijíždí ve dvojici s violoncellistou Pavlem Čadkem. (www.ivocicvarek.cz)

 

LÁĎA ZÍTKA - bluesový písničkář, vynikající hráč na foukací harmoniku, v současnosti dokončuje svoje první CD. V Cakli hrál už několikrát, občas i s dvojicí Janoušek - Vondrák, nezapomenutelné bylo před lety jeho nečekané vystoupení, kdy převzal roli sólisty ve skupině Klenoty Eda Kleny. (bandzone.cz/ladazitka)

LUCIE REDLOVÁ - písničkářka s kytarou a mandolínou, členka TD, začínala ve folklorbeatové kapele Docuku, později měla kapelu Garde, vydala několik CD, která produkovali Ir Steve Wall nebo Američan Tim Eriksen. V současnosti vystupuje sólově nebo v dámském triu MDŽ s Beatou Bocek a Jitkou Šuranskou. (www.redlova.cz)

ARNOŠT FRAUENBERG - a ještě jeden člen Textové dílny. Arnošt oplývá hravými poetickými texty, někdy však až mrazivými. Vrací se do Ústí po několika letech, obohacen o zkušenosti v pořadech Nastojáka, tzv. stand up comedy, jezdí po republice na představení s nejlepšími v tomto oboru. Také se stal hercem – nyní ve filmu Musíme se sejít.

(www.frauenberg.cz)

ZDENĚK VŘEŠŤÁL (Neřež) - legendární člen skupin Nerez, později bez Zuzany Navarové s háčky jako Neřež, autor velkého počtu skvělých písní, které hrály a vydávaly tyto sestavy. Občas jezdí i sám jako písničkář a v této poloze ho také v Cakli uslyšíme. (www.nerez.me)

Od 20.00

SLÁVEK JANOUŠEK & LUBOŠ VONDRÁK (křest CD) - hudební spolupráce našeho dua začala v roce 1981 ve skupině Krák. A nebýt dvaadvacetileté pauzy, už jsme mohli mít krásné výročí 35 let. Letos pokřtíme dvě dětská CD: Koťata a Tetovaná teta. První je na texty Jiřího Žáčka, druhé na texty Daniely Fischerové, CD na mé texty vyjde někdy v zimě. Na CD Tetovaná teta úžasně spolupracovala Bára Hrzánová. (www.slavekjanousek.cz)

 

BÁRA HRZÁNOVÁ A CONDURANGO - Báru všichni znají jako excelentní herečku, ale málo kdo ví, že tohle děvčátko už v 80. letech jezdilo se svou kapelou Condurango na Porty do Plzně, kde jsme se potkávali a dostávali ceny. Herecká kariéra ji však zcela pohltila, takže mnoho let trvalo, než Bára zase svou kapelu svolala. Stojí to za to! Užijte si to! (bandzone.cz/condurango)

VLADIMÍR MERTA - a je-li to o písničkářích, musí také přijít legenda legend., guru českého folku, skutečná osobnost, spoluzakladatel sdružení Šafrán v 70. letech, člověk mnoha profesí, skladatel, textař, filmař, spisovatel. (www.vladimirmerta.cz)

 

EPY DE MYE - na závěr melodická muzika bez bicích, ale já tam ty bicí slyším i tak. Trojice se autorsky i hráčsky vyprofilovala na jednu z nejzajímavějších kapel současnosti. Poslední CD Kotlina by se vzhledem k závažné tématice – vesměs o hrdinech českého národa – mohlo jevit jako chtěně angažované a předem by si asi posluchače mohlo odradit. Jenže: neskutečná síla jde z těch písní a vybalancováno je to mistrně. Doporučuju všem - to je tvorba, která má razanci a schopnost oslovit posluchače. O budoucnost téhle muziky není třeba se bát.

Uvádět budeme opět s mým souzrozencem, panem advokátem Frantou Urbancem.

A ještě na závěr: Pokud by Vás zajímaly informace o Textové dílně Slávka Janouška či koncerty SJ, najdete je na www.slavekjanousek.cz.