Janouškovo Ústí

MUZIKANTI V CAKLI - 37. ROČNÍK

Hlavicka mobil

Janouškovo Ústí

PÁTEK 12. a SOBOTA 13. SRPNA 2022

vzkazy dotazy

Aktuality

Fotogalerie 2014

Upoutávka:

Plakát:

JANOUSKOVO USTI 2014 maly

29. ročník hudebního festivalu v areálu aktivní turistiky Cakle v Ústí nad Orlicí – Starých Oldřichovicích v pátek 15. a v sobotu 16. srpna 2014

Už po devětadvacáté se setkávají muzikanti, které si každoročně zve Slávek Janoušek do romantického prostředí turistického areálu Cakle v Ústí nad Orlicí.
Program je dvoudenní. V pátek 15. srpna v 19:30 hodin po úvodní Imaginární hospodě zahájí brněnská skupina NEVERMORE & KOSMONAUT, následuje šansoniérka LADA ŠIMÍČKOVÁ & IVO CICVÁREK, autorská dvojice rovněž z Brna. Akustické kytarové muzice a vícehlasému zpěvu se věnuje pardubická skupina POUTA, do Cakle zavítají poprvé. Závěr prvního večera bude patřit skupině EDO KLENA & KLENOTY z Prešova.

V sobotu 16. srpna od 15 hodin vezměte i děti. Proběhne dětské odpoledne ve westernovém stylu, přijedou koně z Přívratu, budou soutěže a poté Divadlo MATÝSEK uvede činoherně-loutkovou pohádku DATLOVÁNÍ.

Od 17.00 hodin vystoupí ostravské duo SOVA & SLAMÁK, klávesista MICHAL VANĚK a poté KATEŘINA SVOBODOVÁ & TAJEMOJE, skupina z náhodně vylosovaných dětí Ivana Hlase, jak vtipně glosoval Vlasta Redl. V silném obsazení přijíždí brněnská skupina POZDNÍ SBĚR, jejíž noví členové prošli v poslední době kapelami jako jsou Čechomor, Redlova skupina, Kamelot, Druhá tráva a další. Zahrají také "domácí" - SLÁVEK JANOUŠEK & LUBOŠ VONDRÁK. Letos s nimi vytvoří trio člen Druhé trávy, hráč na dobro, LUBOŠ NOVOTNÝ.
K vrcholům večera patří fenomenální hráč na klávesy ROMAN DRAGOUN, s rockovou podstatou a hlubokými texty, jehož písně si vychutná opravdu soustředěný posluchač. Před svým zářijovým odjezdem na turné po Americe nás potěší i ROBERT KŘESŤAN a DRUHÁ TRÁVA svým setem, kde zajisté nebude chybět úchvatná verze Knopflerovy písně Telegraph Road.
Po mnoha letech domlouvání přijíždí konečně skupina COP, vždy dostali pozvání pozdě a už měli obsazeno. Patří jim závěr celého programu, zahrají pro dobrou náladu, společný zpěv a křepčení v tanečním reji.

Oba dny budou glosovat Slávek Janoušek a Franta Urbanec. Atmosféra se očekává opět skvělá, hezké počasí objednáno.

A ještě důležitá informace pro návštěvníky: Možnost stanování je v kempu na louce v areálu. Nabízí se zde i mimohudební aktivity - půjčovna lodí, bruslí, kol či horolezecká stěna.
Janouškovo Ústí – 15. a 16. srpna 2014, areál aktivní turistiky Cakle, Ústí nad Orlicí-Staré Oldřichovice – opravdu příjemně strávený víkend.

Slávek Janoušek